İsa Demirci En İyi Şekilde Ev Sahipliği Yapacağız

Ülkemizde turizmi geliştirmek, farkında lığı arttırmak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan turizm haftasının bu yıl 41.si kutlanacak. Ordu'da yapılacak programın final etkinliği Akkuş İlçesinde gerçekleştirilecek.

İsa Demirci En İyi Şekilde Ev  Sahipliği Yapacağız
İsa Demirci En İyi Şekilde Ev  Sahipliği Yapacağız Hayrettin Yavuz

Kutlama programının daha geniş kitlelere ulaştırılması ve turizm potansiyeline daha fazla işlev kazandırılmasının sağlanması için programla ilgili Ordu Kültür ve Sanat Merkezi (OKSM) proje ofisi toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Ordu Vali Yardımcısı Fatih Görmüş, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, turizm dernekleri ve işletmecileri katıldı.

Kutlama etkinlikleriyle ilgili katılımcıların görüşlerinin alındığı toplantıda konuşan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Bu yıl ki kutlama programının final etkinliklerinin ilçemizde yapılması bizler için mutluluk verici bir gelişmedir. Programın en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için şimdiden hazırlıklara başladık. Programa katılacak olan misafirleri ilçemizde en iyi şekilde ağırlayacağız" dedi.

ORDU'YU ORDULULAR TANIMIYOR

Ordu İlinin tanıtımına Ordululardan başlanmasının gerektiğini vurgulayan Başkan Demirci, "İlimizi önce kendimiz tanımalıyız, sonra yabancılara tanıtmalıyız. Ordu'da yaşayıp bulunduğu ilçeden dışarı çıkmayan vatandaşlarımız var, öncelikle Ordu'yu bilmeyen Ordululara ilimizi tanıtmalıyız, biz ilimiz tanımasak, bilmesek, yabancılara nasıl tanıtacağız" diye konuştu.

ORDU BİR BÜTÜNDÜR

Turizmin birkaç ilçeyle sınırlandırılmasının yanlış olduğunu söyleyen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Ordu'da turizmi Altınordu, Ünye ve Fatsa İlçelerine sıkıştırmamalıyız, Ordu'yu bütün olarak görmeliyiz. İlimize gelen turlar birkaç ilçeye sıkıştırılmakta, gezi güzergahları hep aynı kalmakta, artık bunun dışına çıkmalı, turizmi tüm Ordu'ya yaymalıyız. Bu masanın etrafında Ordu'yu sevenler var, iline katkı sağlamak isteyenler bugün burada, bu katkı sağlanacaksa Ordu bir bütün olarak düşünülürse sağlanır" dedi.

Toplantıda son olarak Ordu Vali Yardımcısı Fatih Görmüş konuştu. Görmüş konuşmasında, "İlimizde turizm her geçen gün gelişmekte, gerek yerli turist gerekse yapancı turist sayısı artmakta. Turizm haftası ve benzeri etkinliklerle önümüzdeki yıllarda Ordu turizminin daha da gelişeceğine inanıyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi