Suudi Arabistan'dan 38 Carter Uçağı gelecek

Türk Hava Yolları bu yaz dönemi Suudi Arabistan’ın Riyad kentinden Ordu Giresun Havalimanı’na charter seferlere başlanacağını duyurdu.

Suudi Arabistan'dan 38 Carter Uçağı gelecek
Suudi Arabistan'dan 38 Carter Uçağı gelecek Hayrettin Yavuz

Ordu Arap turizminden pay almaya başladı.  Ordu Giresun Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte başlayan tanıtım çalışmaları karşılık veriyor.

Türk Hava Yolları bu yaz dönemi Suudi Arabistan’ın Riyad kentinden Ordu Giresun Havalimanı’na charter seferlere başlanacağını duyurdu. THY 38 charter sefer planlaması yapıyor. Haziran, Temmuz,Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleşecek charter seferlerde  6 bin yabancı turistin bölgeye gelmesi bekleniliyor. Geçen yaz dönemi Suudi Arabistan’dan 7 charter sefer gerçekleştirilmişti.

KUVEYTLİLER ÖN GÖRÜŞME YAPTI

Suudi Arabistan’dan sonra Ordu’ya Kuveytliler ilgi gösteriyor. Kuveyt’ten gelecek charter uçak seferleri için ön görüşmenin yapıldığı ancak resmi işlemlerin henüz başlamadığı ifade edildi.

ORDU GİRESUN HAVALİMANI’NA 6 BİN DOLAR DESTEK

Yurt dışından turist getiren A Grubu Seyahat Acentelerine verilen 6 bin dolarlık destek kapsamına Ordu Giresun Havalimanının da dahil edilmesinin bölge turizmi için büyük önem arz ettiği kaydediliyor. Bu destek sayesinde özellikle A Grubu Seyahat Acentelerinin Ordu Giresun’u tercih etmeye başladığı bildirildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi