1900 Rakımlı Macahel Zirvesinde Tünel Sevinci

Borçka İlçesine bağlı Gürcistan sınırında ve içinde 6 Köyü barındıran 1900 rakımlı Macahel (Camili) zirvesinde geçit vermeyen zirvede tünel sevinçlerini küreklerle yaptıkları kar tüneli içinde yaşadılar.

1900 Rakımlı Macahel Zirvesinde Tünel Sevinci
1900 Rakımlı Macahel Zirvesinde Tünel Sevinci Hayrettin Yavuz

Artvin’in Borçka ilçesinde Gürcistan sınırında bulunan 1900 rakımlı Camili (Macahel) köyüne kış aylarında kar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor. Geçitte yaşanan sıkıntılar nedeniyle köye verilen tünel müjdesi yöre halkı tarafından sevinçle karşılandı. Sevinçlerini Macahel bölgesine çıkarak kutlamak isteyen köylülere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılında “Yaşayan İnsan Hazineleri’ ödülünü verdiği Macahel Çok Sesli Yaşlılar Korusu ve Macahel Barış Halkoyunları ekipleri de katılınca renkli görüntüler oluştu. Yaklaşık 3 metreye ulaşan kar kalınlığının içini açarak mini bir tünel girişi yapan köylüler horon eşliğinde tünel müjdesini kutladılar.

Macahel Çok Sesli Yaşlılar Korosu ile Macahel Barış Halk Oyunu Ekibi, İsrafil Yavuz isimli esnafın, tüneli konu alan bestelediği teşekkür türküsü ile başlayan kutlama 4 Köyün Muhtarları müjdeli haberi renkli görüntüler oluşturdu.

Muhtarlar, Çok Sesli Koro, Macahel Halk Oyunu Ekibi, hep bir ağızdan 2017 beyaz tünel değil kara tüneline kazma vurulmasını ile hayalle gerçeğin buluşmasını istediler.

Haber: Bülent Atasert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MACAHELLI SERVIS SOFORU ISRAFIL YAVUZ     2017-05-22 TEK CAREMIZ TUNEL CILEMIZE SON TESEKKURLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi