Artvin il Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş Göreve Başladı

Gümüş geçtiğimiz hafta itibariyle görevine başladı.Ayağının tozu ile'de EMİTT fuarında Artvin Valiliği'nin açmış olduğu stantta ilk il dışı görevini yapmaya başladı.

Artvin il Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş Göreve Başladı
Artvin il Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş Göreve Başladı Hayrettin Yavuz

Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine Ömer Gümüş getirildi. 
İlimizde uzun yıllardır İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapan Hüseyin Ateş’in Gümüşhane’ye tayini çıkmasının ardından göreve, birçok ilde yöneticilik yapan Artvinli hemşerimiz Ömer Gümüş getirildi. 
Geçtiğimiz hafta itibariyle göreve başlayan Ömer Gümüş, Artvin’in oldukça zengin kültüre sahip, biz göre bu kültürü ülkemize ve dünyaya yaymaya geldik dedi.
Kültür Turizm olarak, Artvin’in doğan güzelliklerinin yer aldığı, Borçka, Ardanuç, Yusufeli, Şavşat, Arhavi, ağırlıklı olduğu ev pansiyonculuğu, yayla turizmi ve doğa turizmine ağırlık vermek istiyoruz. Tarihi mekanlar olarak öncelikle Artvin kalesi, Ardanuç kalesi, Tibet kilisesi, İşhan kilisesi, Porta manastırı, bunların dışında ilimizde bulunan tarihi binaların turizme kazandırılması konusunda çalışmalarımızı yapacağız. Ayrıca ilimizin doğal güzellikleri ve yaylalarımızı ülkemizin muhtelif illerinde ve yurt dışında taşımakta olacağız.
Özellikle ilimizden göç ederek Bursa, İstanbul, Ankara, Kocaeli illeri başta olmak üzere diğer illerde bulunan Artvinli hemşerilerimizle iletişime geçeceğiz. O ilin Artvin Vakıf, Dernek ve sanayici iş adamları ile irtibata geçmek suretiyle Artvin’in turizmini canlandırma çalışmamız olacaktır.
Başta Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, kaymakamlarımız, Siyasi parti yöneticileri ve Artvin halkıyla iş birliği içerisinde olacağız” dedi.
Ömer Gümüş Kimdir ?
Evli iki çocuk babası, Oğlu Bursa Büyükşehir Belediyesinde İnşaat mühendisi, kızı Tan Okullarında Matametik öğretmeni. Artvin Şavşat Meydancık Köyü doğumlu, İşletme Fakültesi mezunu, 10 Yıl Sinop, 10 Yıl, Eskişehir, 8 Yıl Bursa, 1 Yıl İstanbul illerinde farklı kurumlarda il müdürlükleri yapmış. Ömer Gümüş, Kayak Sporu, Yelkenli, Yüzme, badminton, dağcılık gibi sporlarda lisansı bulunuyor. 
Ç.P.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, ekran ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
 
Beğen
 
Yorum Yap
 
 
 
 
 
 

Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine Ömer Gümüş getirildi. Gümüş geçtiğimiz hafta itibariyle görevine başladı. 
http://www.demokratcoruh.com/artvin-il-kultur-ve-turizm-mu…/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi