Türkiye-Gürcistan İlişkileri

Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria, Türkiye'nin, Gürcistan Silahlı Kuvvetlerinin gelişmesinde aktif rol aldığını belirtti.

Türkiye-Gürcistan İlişkileri
Türkiye-Gürcistan İlişkileri Hayrettin Yavuz

Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria, Türkiye'nin, Gürcistan Silahlı Kuvvetlerinin gelişmesinde aktif rol aldığını belirtti.

Gürcistan Savunma Bakanlığından alınan bilgiye göre, Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü'yü kabul etti.

Savunma Bakanlığı binasında basına kapalı yapılan görüşmede, İzoria ve Gümrükçü, iki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

İzoria, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırılarına tepki göstererek, Gürcü halkı adına Gümrükçü'ye başsağlığı dileklerini iletti.

Gürcistan Silahlı Kuvvetlerinin gelişmesine Türkiye'nin aktif olarak katıldığını dile getiren İzoria, "Tükiye, bir NATO üyesi olarak, Gürcistan Silahlı Kuvvetlerinin inşa sürecinde aktif olarak yer aldı. Türkiye, bu yönde bugün de aktif." ifadesine yer verdi.

Gürcistan'ın NATO ile entegrasyonu sürecinde gösterdiği somut destek için Türkiye'ye teşekkürlerini ileten İzoria, iki ülke arasındaki savunma işbirliğinin önemini vurguladı.

İzoria, ayrıca, Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan arasındaki mevcut savunma işbirliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik çaba göstereceklerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi