Çorlu Kültür Merkezi 8 yıldır açılamadı

Çorlu İlçesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan ve 8 yıl önce tamamlanan Kültür Merkezi açılmayı beklerken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burasının Tekirdağ Belediyesi'ne devrini istedi.Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ise, merkezin bakanlık tarafından kendilerine verilmesini istedi.

Çorlu Kültür Merkezi 8 yıldır açılamadı
Çorlu Kültür Merkezi 8 yıldır açılamadı Hayrettin Yavuz
 
 
 
 
 
 

Çorlu'da yapımına 1993 yılında başlanan Kültür Merkezi, aradan 17 yıl geçmesi nedeniyle temeli çürüdüğü gerekçesiyle 2008 yılında yıkılarak yeniden yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan ve 7 milyon 372 869 liraya mal olan merkez, bugüne kadar hizmete alınmadı.

KILIÇDAROĞLU GÜNDEME GETİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün mecliste partisinin grup toplantısında Çorlu Kültür Merkezi'ni gündeme getirerek, Başbakan Binali Yıldırım'dan merkezin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na devredilmesini istedi. Kılıçdaroğlu, "Kültür Merkezi'ni Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na verin, tahsis edin beraber kullanalım. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bunları yapmaya hazır. Hiçbir sorunumuz yok. Bütçeden para çıkmayacak belediye kendisi yapacak. Bu kültür merkezini açmak ve yapmak bizim boynumuzun borcu olsun. Yeter ki izin verin. Bunu açıkça çağrı yaparak Binali Bey'e duyurmuş olayım" dedi.

ÇORLU BELEDİYESİ DE İSTİYOR

Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği Kültür Merkezi'ne Çorlu Belediye Başkanı CHP'li Ünal Baysan da talip olduklarını söyledi. Baysan, "Çorlumuzda uzun yıllar evvel inşaatına başlanan ve şu anda bir eksiklikleri olmasına rağmen bakanlığımıza ait çalışabilir bir kültür merkezi var. Biz daha önce Çorlu Belediyesi olarak talip olduk, bundan milletvekillerimizin de bilgisi vardır. Büyükşehir Belediyesi de 'biz çalıştıralım' dedi. Bu çalışmayı da Milli Eğitim ile beraber yapalım dedik. Burası bize verilmedi. Şu anda da kullanılmadığı için de her gün orası bir kayıp yaşamaktadır. Vatandaşlardan şikayetler gelmektedir. Halkımız buranın Çorlu Belediyesi'ne ait olduğunu bilmektedir, ancak değil. Ben buranın bizlere verilmesini istiyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi