Sarp Sınır Kapısında Eylem !

Türk tır şoförlerinin açıklamaları Sarp Sınır Kapısı'ndan detaylar Artvin Valisi Kemal Cirit açıklama Sarp Sınır Kapısı'ndaki eylem -Artvin Valisi Cirit: "Yarın sabaha kadar Gürcistan'da bekleyen tüm tırların işlemlerinin yapılarak gönderilmesi sözü tarafımıza verildi.

Sarp Sınır Kapısında Eylem !
Sarp Sınır Kapısında Eylem ! Turgay Özgöz

Türk tır şoförlerinin açıklamaları
Sarp Sınır Kapısı'ndan detaylar
Artvin Valisi 
Kemal Cirit açıklama Sarp Sınır Kapısı'ndaki eylem
-Artvin Valisi Cirit: "Yarın sabaha kadar
Gürcistan'da bekleyen tüm tırların işlemlerinin yapılarak gönderilmesi sözü tarafımıza verildi. Bu gelişme ile eylem sonlandırıldı"
Artvin Valisi 
Kemal Cirit, Sarp Sınır Kapısı'nın Türk şoförlerince tır geçişlerine kapatılmasının ardından Gürcistan'da bekleyen tüm tırların işlemlerinin yapılarak gönderileceği sözü verildiğini, bu gelişmeyle eylemin sonlandırıldığını bildirdi.

Vali Cirit, Sarp Sınır Kapısı'ndaki eylemle ilgili yaptığı temasların ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

Gürcistan ve 
Türkiye'nin son dönemlerde dostluk ilişkisini artırdığını ifade eden Vali Cirit, "Bugün nakliyecilik sektöründe faaliyet gösteren arkadaşlarımızın bir eylemi oldu. Son dönemde Tiflis hükümetinin risk değerlendirme standartlarını içeren bir genelgeleri dolayısıyla Türk tırlarının yaşadığı sorunlar oldu. Nakliyeciler zamanında ulaştıramadıkları mallar nedeniyle ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalmış oldular. Nakliyeciler bu işten ciddi zarar görme aşamasına geldi. Bu kapsamda sorunun çözülmesi için öncesinde de görüşmelerimiz devam etmekteydi" diye konuştu.

Bugünki eylemin ardından 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Gürcistan cara Özerk Cumhuriyeti arasında bir dizi görüşmelerin yapıldığını aktaran Cirit, "Nihayet görüşmeler olumlu bir noktaya getirildi. Yarın sabaha kadar Gürcistan'da bekleyen tüm tırların işlemlerinin yapılarak gönderilmesi sözü tarafımıza verildi. Bu gelişme ile eylem sonlandırıldı" ifadesini kullandı.

Gün içerisinde Türk tır şoförlerinin başlattığı eylem, Vali Cirit'in açıklamasının ardından sona erdirilerek sınır kapısındaki tırların geçişi yeniden başladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi