Borçka’da Birlik Sofrası Doldu Taştı

Borçka’da İftar Sofrası yine doldu taştı.Yoğun ilgi memnuniyet yarattı.Borçka Belediye Parkında havanını durumuna göre kapalı ve açık alanla, sahurda ramazan davulcusuyla ve ramazan boyu değişik eğlenceler ile farklı bir ramazan yaşamaya başladı.

Borçka’da Birlik Sofrası Doldu Taştı
Borçka’da Birlik Sofrası Doldu Taştı Turgay Özgöz

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve geçtiğimiz ramazan ayında belediyenin önündeki alanda iftar çadırı, ramazan davulcusu ve eğlencelerini uygulamaya koyan Belediye Başkanı Atan, bu yılda geçen yıl gibi aynı uygulamaların devam edeceğini ve iftar sofrasında farklı aktivitelerinin de olacağını söyledi.

 

Borçka Belediyesi tarafından açılan ve geleneksel hale gelen iftar alanı bu yılda Belediye binası önündeki Parkta, vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Günlük ortalama 600 kişinin iftar açabildiği alanda iftardan hemen sonra çeşitli aktiviteler düzenleneceği belirtildi.

“ Bir Sofrada Borçkam”

Belediye Başkanı Aslan Atan, geçen yıl olduğun gibi bu yılda “Bir Sofrada Borçka” sloganı ile kurulan sofralarda, Borçka halkının isteği doğrultusunda şehir merkezindeki Belediye binamızın önündeki parkta halkın birlikte oruç açmanın mutluluğunu hazzını yaşadığını söyledi. Atan,” Borçka Belediyesi olarak ramazan ayına en iyi şekilde hazırlandık. Bir ay boyunca kurulan sofralarda en az 500 kişiye iftar vereceğiz. İftar alanımızda iftardan sonra, tasavvufi dinletiler, Kur’an ziyafetleri gibi etkinliklerimiz olacak. Amacımız halkımızın büyük şehirlerde ki vatandaşlarımızın yaşadıkları Ramazan ayı coşkusunu Borçka halkının da yaşamasını sağlamaktır” dedi.

“ Mesele karın doyurmak değil Borçkalı kardeşlerimizle birlikte olmaya hasret. Zengini, fakiri yaşlısı gençlik bir arada olsun Bir sofrada Borçka. Herkesin iftar yapıp birlikte bir lokma ekmeği paylaşacak sofra olmalı” vurgusunu yaptı.

İftara gelen ilçe misafirler ise, topluluktan, güç ve kudret doğar,bu açıdan maksat karın doyurmak değil paylaşmaktır. Belediye Başkan Aslan Atan’ın öğretmen eşi Selda Atan,” Okuldan arkadaşlarımı davet ettim, hem arkadaşlarımla ve ilçe halkı ile iftar açmanın mutluluğu bir  başka oluyor. Çekilen açlık bu birliktelikle ekmeği paylaşmak çok güzel bir duygu, bu duyguyu yaşıyor insan. Eve çocuklarımızla birlikte kalabalık ortamla oruç açardık ama buradaki ortam bir başkadır. Gelen misafirlerimizden Allah razı olsun ki bize bu manevi duyguları yaşattıkları için. Bu vesile ile katkıda bulunanlara da teşekkür ediyoruz” dedi.

İftar sofrasına katılan vatandaşlar ise Belediye Başkanı Aslan Atan ve Borçka Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederek, yaşadıkları manevi duygularını aktardılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi