Artvin Belediyesi’nin İftar Çadırına İlk İftarda Yoğun İlgi

Artvin Belediyesi tarafından şehrin değişik iki noktasında kurulan iftar çadırlarında Ramazan ayının ilk gününde yüzlerce kişiyi konuk etti. Artvin Belediyesinin geçen yıl uygulamaya koymuş olduğu Ramazan İftar çadırları bu yılda devam ediyor.

Artvin Belediyesi’nin İftar Çadırına İlk İftarda Yoğun İlgi
Artvin Belediyesi’nin İftar Çadırına İlk İftarda Yoğun İlgi Turgay Özgöz

Anadolu Kazım Karabekir Lisesi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesine kurulan toplam da 800 sandalyesi olan iftar çadırları ilk gün doldu taştı. Şehir merkezinde ki okulun bahçesinde ki İftar çadırında Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve İl Müftüsü Kemal Uçkun ilk iftarlarını vatandaşlarla birlikte yaptı.

Yüzlerce kişi, Ramazan Ayı’nın ilk günü Artvin Belediyesinin kurduğu iftar çadırlarında, ezan ve top sesinin duyulmasının ardından dualar ederek oruçlarını açtı. Ramazan ayı süresince her gün yaklaşık 800 kişi orucunu bu çadırlarda açacak.

Yenilen yemeğin ardından yemek duasını İl Müftüsü Kemal Uçkun yaparak ramazan ayında böyle bir birlikteliğin, maneviyatın sağlanmasına vesile olan başta Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise, İftar çadırına gelen herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Kocatepe;” Öncelikle geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Sizler bizim sevap teknemizsiniz. Rabbim sizlerin eksikliğini vermesin. Bu ramazan ayını bereketlendirdiniz bizleri inanıyoruz ki ahrette kurtaracak sizlerin duası olacak. Bu sene ikincisini yapıyoruz. Böyle mütevazı soframız da çok daha güzel yerde çok daha farklı yemekler yenebilir ama şöyle birlikte olmak, çorbaya birlikte kaşık sallamak herhalde bizim için mutlulukların en güzeli. Bir ay boyunca burada ki ve aşağıda ki çadırlarımız da sizlerle birlikte olacağız. Rabbim bu birlikteliğimizi bereketimizi daim kılsın. Sizlere hizmeti bu yıl belediyemizin çalışanları yapsın istedik. Amacımız daha samimi olmak. Umarım eksikliğimizi görmemişsinizdir. Eksiklikler de bizim nazar boncuğumuz olsun. Allah razı olsun hepinizden. Ramazan ayında yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyoruz” dedi.

artvin iftar ramazan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi