BAHÇELİEVLER’DE RAMAZAN

İftar Çadırları, Gönül Sohbetleri, Enderun Teravihi, Kitap Fuarı, Tasavvuf Konserleri, Sokak İftarları…

BAHÇELİEVLER’DE RAMAZAN
BAHÇELİEVLER’DE RAMAZAN Turgay Özgöz

Bahçelievler Belediyesi, geleneksel olarak sürdürdüğü Ramazan etkinliklerini bu yıl da gerçekleştireceği bir dizi programla yineleyecek.

Şirinevler Ulu Cami yanındaki Ömer İnci Parkı içerisinde oluşturulan etkinlik alanında kurulan kitap fuarı Ramazan ayı boyunca vatandaşlara hizmet verecek. Aynı alanda oluşturulan 2 ayrı sahnenin birinde iftar öncesi Ramazan programı 24 Tv’den canlı yayınlanacak. Kurulan diğer sahnede ise iftar sonrasında çocuk programları, Kuran-ı Kerim tilaveti, Huzur Sohbetleri ve Tasavvuf Geceleri gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında günlük iki çadırda (Şirinevler Halk Pazarı yanı ve Soğanlı Meydanında kurulan iftar çadırları) belediye aşevi ve sokak iftarlarında günlük yaklaşık 12 bin kişiye iftar yemeği sunulacak. Ramazanda ayrıca, 20 bini aşkın gıda paketi de belediye personeli tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarına kadar gidilerek kendilerine sunulacak.

Ramazan coşkusunun iftar çadırlarından sokaklara kadar taşıyacaklarını belirten Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Bahçelievler’imizde vatandaşlarımızla birlikte coşkulu bir şekilde idrak edeceğimiz 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te iftar çadırlarımızdan sokak iftarlarımıza varıncaya dek tüm etkinliklerimizde vatandaşlarımızla hep birlikte olacağız. Tüm halkımızı iftarlarımıza ve etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi