ARTVİN KAFKASÖR FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

Bu yıl 10 – 14 Haziran tarihlerinde 35.incisi düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

ARTVİN KAFKASÖR FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR
ARTVİN KAFKASÖR FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR Turgay Özgöz

Bu yıl 35.incisi düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali heyecanı şimdiden doruğa çıktı. Şehrin dört bir yanında Kafkasör Festivali hazırlıkları gerçekleştirilirken, 10 – 14 Haziran 2015 günlerinde düzenlenecek festival için itinalı çalışma sürdürülüyor.

35.Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali hazırlıkları sürdürülüyor. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe seçim ve ramazandan dolayı bu yıl 10- 14 Haziran tarihleri arasında beş günlük bir festival programı düzenledikleri belirtti. Kocatepe;” 10 Haziran Çarşamba günü saat 16.00 gibi bir açılış ve hafta sonu Pazar günü de kapanış olacak. Bu sene geçen yıldan bir adım daha iyisini yapmak adına daha düzenli biraz daha uluslar arası enstrümanların kullanıldığı, hedeflerin turizm açısından üstlendiği bir çalışma olacak. Gerek organizasyonlardaki katılım gerekse programlarda ki zenginlik bu sene geçen seneye oranla daha da artacak beklentisindeyiz” dedi.

Festivalin 5 güne çıkması ile birlikte şehrin etkinliklere hazırlanması da zaman alıyor. Bu nedenden dolayı işi sıkı tutan Artvin Belediye başkanlığı festivale destekçi kuruluşlar ile Festival Hazırlık Komisyonu aracılığıyla Kafkasör hazırlıkları madde madde takip ediliyor.

Bordür Taşları Boyanıyor
Kafkasör Yaylası ve Şehir Merkezi’nde ağırlıklı bir biçimde gerçekleştirilen 35.Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali hazırlıklarının şehir merkezindeki hazırlıkları da hızlandırıldı.

 

Kafkasör Festivali dolayısıyla ilimize gelecek yerli ve yabancı turistler için şehrin görünümünün de güzelleştirilmesine çalışılıyor. Çevre temizliği, boyama çalışmaları ile birlikte kaldırımlardaki bordür taşları boyama ve düzenleme çalışmaları da hızlandırılmış durumda.

Çalışmaların Kafkasör Festivali’ne yetiştirilmesi, şehrin bütünüyle temiz, yeşil ve düzenli gözükmesi için kısa bir zaman kalmasına rağmen tüm gayretle çalışmalar sürüyor. Kafkasör Yaylası’nda da düzenlenen çalışmalar ile de arena ve mesire alanlarında çeşitli düzenlemelerin yapıldığını ve özelliklede arena çevresinde, arena içi düzenleme, arena oturaklarının boyanması ve ışıklandırılma çalışmaları da hız kazanmış durumda.

Kafkasör Yolu Asfaltlanıyor
Geçen yıl Kafkasör yaylasının çıkış ve dönüş yolunda asfaltlama büyük oranda tamamlanmıştı. Bu yıl bahar ayının girmesiyle yarım kalan yol genişleme çalışmalarına başlanmış 1,5 km lik kısımda genişledi. Genişleme yapılan 1,5 km lik yolda finişer ile asfalt dökümü için alt yapı çalışmasına başlandı. Birkaç gün içinde sergisi serilen yolun asfalt ile kaplandıktan sonra Kafkasör festivaline ulaşım daha rahat sağlanacak.

Kafkasör Festival Alanı Yeniden Düzenleniyor
Festivalin son iki gününün Kafkasör Yaylası’nda gerçekleştiriliyor olması nedeniyle Kafkasör Yaylası’nda da çalışmalar yoğun bir biçimde sürdürülüyor. Belediye Başkan Yardımcıları koordinesinde çalışan ekipler Kafkasör Festivali boyunca katılımcıların rahat edebilmeleri, güvenli bir biçimde eğlenmeleri ve festivalde trafik sorunu yaşamamaları için çeşitli önlemlere göre festival alanı ve çevresini düzenliyor. Bir taraftan da İl Özel İdare Genel Sekreterliği de Kafkasör Yaylası’na çıkış ve iniş yolunda yol genişleme, düzeltme ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Artvin Belediyesi Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de desteklediği çalışmalar kapsamında asfaltlama çalışmalarının da festival haftasına kadar tamamlanmasının hedeflendiği açıklandı.

Festival öncesinde gerçekleştirilen kültürel, sosyal ve sanatsal hazırlıkların dışında yapılan fiziksel hazırlıklarla birlikte festival havasına Artvin’in daha erken girmesi bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi