KAÇKAR TURİZM BİRLİĞİ TOPLANTISI ARTVİN’DE YAPILDI

Rize ve Artvin illeri turizm konusunda güç birliğine gidiyor. Bu kapsamda oluşturulan Kaçkar Turizm Birliği ile bölgesel turizm anlayışı uygulamasına geçiliyor.

KAÇKAR TURİZM BİRLİĞİ TOPLANTISI ARTVİN’DE YAPILDI
KAÇKAR TURİZM BİRLİĞİ TOPLANTISI ARTVİN’DE YAPILDI Turgay Özgöz

KackarTurizmBirligiToplantı-Artvin-3

Kaçkar Turizm Birliği toplantısı Artvin’de yapıldı. Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Artvin Valisi Kemal Cirit, Rize Valisi Ersin Yazıcı, Artvin İl Genel Meclisi Üyeleri Furkan Çakmak, Selman Güney, Hakkı Aytolan, Rize İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Aksu, Musa Büyük, Yusuf Arısoy, Rize İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Gençarslan ile Yusufeli’de otel işletmeciliği yapan Turizmci İlhan Hacıoğlu katıldı.

Kaçkar Turizm Birliği toplantısına katılmak üzere Artvin’e gelen Rize Valisi Ersin Yazıcı, Artvin Valisi Kemal Cirit’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Rize Valisi Yazıcı Artvin Valisi Cirit’e beyaz çay hediye ederken, Vali Cirit’te günün anısına Rize Valisi Yazıcı’ya plaket takdim etti.

Makamda bir süre görüşen Vali Cirit ile Rize Valisi Yazıcı, daha sonra toplantıya katıldılar.

Toplantının açılışında konuşan Artvin Valisi Kemal Cirit, turizmde Rize ve Artvin kardeşliğini vurgulayarak, kurulan turizm birliğinin amacının iki ilin turizm potansiyelini birlikte değerlendirmek olduğunu söyledi.

KackarTurizmBirligiToplantı-Artvin-4

Kaçkar Turizm Birliği’nin bir bölgesel turizm anlayışının uygulamaya geçirildiği teşekkül olduğunu ifade eden Vali Cirit; “Bugün bir birlikteliği yaşamaktayız. Tek başına her il mutlaka turistik anlamda, turizm anlamında geleceğe dönük çeşitli organizasyonlar yapıyordur. Diğer illerimiz yapıyor, valilerimiz yapıyor, belediye başkanlarımız yapıyor. Seçilmişler atanmışlar birlikte çalışıyor ama bu birliğin farkı, iki tane ilin turizm potansiyelini birlikte paylaşalım diye ortaya koyduğu bir şeydir. Dolayısıyla bu birliktelikten büyük bir memnuniyet duyduğumu öncelikle ifade etmem lazım. Artvin ve Rize, kardeşliğini bu birlik yoluyla da pekiştirmektedir. Aslında aynı sınırı paylaşan komşu ülke ile aynı sınırı paylaşan iki il gibiyiz. Sebebi de Artvin bir sınır kenti fakat aynı anda buradan çıkarsak Rize bizden önce sınıra ulaşabilir. Bunu da bilmekteyiz. Dolayısıyla bölgede bir tatil anlayışının yerleşmesine katkı sunacaksak, birlikte hareket ederek bu katkıyı sunabileceğimizi ben özellikle belirtmek istiyorum. Meclis toplantımızı sayın valimizin başkanlığında yapacağız. Sizleri Artvin’de misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Toplantının başkanlığını yapan Rize Valisi Ersin Yazıcı, Artvin’de kendilerini ağırlayan Artvin Valisi Kemal Cirit’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Bu toplantı gelenekselleştirilmiş, çok hoş olmuş. Birlik meclisinin ilk toplantısını burada yapıyoruz. Ben Rize’de 1 yılımı henüz tamamlamadım ama Artvin’e misafir olmaktan mutluyuz, teşekkür ediyoruz. Malum Kaçkar Turizm Birliği iki ilin oluşturduğu ve özellikle turizmle ilgili çalışmaları birlikte yürüttüğü bir birlik. Bu birlikle turizm faaaliyetlerinde bulunarak organizasyonlara katılıyoruz. Turizmle ilgili hizmetleri bu birliğimiz aracılığıyla yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KackarTurizmBirligiToplantı-Artvin-2

Çeşitli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantının sonunda katılımcılara Kaçkar Turizm Birliği’nin katkılarıyla Artvin Valiliği tarafından yaptırılan 3 boyutlu tanıtım film seti hediye edildi.

Toplantının sona ermesinin ardından Artvin Valisi Kemal Cirit, Rize Valisi Ersin Yazıcı ve beraberindeki heyete Kafkasör Yaylası’nda bulunan İl Özel İdaresi Tesisleri’nde öğlen yemeği verdi. Rize Valisi Ersin Yazıcı ve Artvin Valisi Kemal Cirit’i burada Artvin Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Artvin İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Artvin İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı ve bazı kurum amirleri karşıladı. Kafkasör’deki yemeğin ardından Rize Valisi Yazıcı Artvin’den ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi