“ARTVİN TANITIM GÜNLERİ” RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 4 gün süren Artvin Tanıtım Günleri renkli görüntülerle sona erdi.

“ARTVİN TANITIM GÜNLERİ” RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ
“ARTVİN TANITIM GÜNLERİ” RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ Turgay Özgöz

FESHANE-2015-ARTVİN-TANITIM-GÜNLERİ-3

Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı, İstanbul Artvin Dernekleri Federasyonu ile İstanbul’da faaliyet gösteren çok sayıda dernek ve vakıf koordinesinde bu yıl “Hayde Artvin’e” sloganı ile düzenlenen ve ilin marka değerini yükseltmek, turizm potansiyelini artırmak ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla organize edilen ”2. Artvin Tanıtım Günleri ” renkli görüntülerle sona erdi.

İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 16-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri, binlerce kişinin katılımıyla amacına ulaştı.

Siyasetçiler, bürokratlar, sanatçılar, akademisyenler, sporcular, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen Artvin Tanıtım Günleri; İstanbul’daki Artvinlileri, memleket hasreti çekenleri, Artvin kültürüne ilgi duyanları ve Artvin’i tanıtmak için katkı sunanları bir araya getirdi.

Camileri, kiliseleri, kaleleri, kemer köprüleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra bölgede yaşamış bütün uygarlıkların izlerini taşıyan Artvin, İstanbul’da canlandırıldı.

FESHANE-2015-ARTVİN-TANITIM-GÜNLERİ-2

Artvinliler, Yusufeli’den Arhavi’ye, Borçka’dan Hopa’ya, Ardanuç’tan Murgul ve Şavşat’a uzanan yedi güzel ilçesi ve yaklaşık 4 bin metreye kadar çıkan sıradağların eteklerinde kurulan yaylaları, köyleri ve şelaleleriyle memleket hasretini Feshane’de giderdi.

Tanıtım günleri boyunca her gün fuarı ziyaret ederek stantları tek tek gezen Vali Cirit, Artvinli hemşerileriyle yakından ilgilenerek Artvin hakkında uzun sohbetler etti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Cirit, büyük halkalar oluşturarak tulum ve akordiyon eşliğinde horon oynayan Artvinlilere eşlik ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ankara’dan sonra İstanbul tanıtım günlerinin de amacına ulaştığını belirten Vali Cirit, “Yeşil ile Mavinin buluştuğu saklı güzel Artvin’imizi Ankara’dan sonra İstanbul’da da başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya tanıtmaya çalıştık. Güzel şehrimizin doğal güzelliklerini ve farklılıklarını tanıttığımıza inanıyorum.” dedi.

FESHANE-2015-ARTVİN-TANITIM-GÜNLERİ-4

LALE FESTİVALİ’NDE ARTVİN’İ TANITMA FIRSATI

İstanbul’un Lale Festivali’nin olduğu güzel bir dönemde, Feshane’de Artvin’i ikinci kez, başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulduklarını ifade eden Vali, Cirit, “Böyle anlamlı bir dönemde Artvinlileri Feshane’ye taşıyarak İstanbul’da yaşayan Artvinli hemşerilerimizle buluşturmak ve bu tanıtımı tüm İstanbullulara göstermek istedik. Tanıtım günlerinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Tanıtım günlerinin Artvin turizmine ciddi katkı sunacağına yürekten inanıyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YAZILI VE GÖRSEL MEDYA BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Vali Cirit, tanıtım günlerinin yazılı ve görsel basında geniş yer bulduğunu, basın aracılığıyla Artvin’i başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulduklarını söyledi.

Ayrıca Artvin Valiliği’nce geçen yıl özel olarak yaptırılan 3 Boyutlu Artvin Tanıtım Filmi vatandaşlara tanıtım günleri süresince hediye edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi