Artvin Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetim kurulunu seçti. Yeni Başkan Zeki Alkan oluyor.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurul Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlendi

Artvin Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetim kurulunu seçti. Yeni Başkan Zeki Alkan oluyor.
Artvin Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetim kurulunu seçti. Yeni Başkan Zeki Alkan oluyor. Hayrettin Yavuz
. Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, delegeler ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel’in katıldığı olağan genel kurulda Divan Başkanlığı’na İsrafil Gültekin, üyeliklerine ise Taner Köse ile Serkan Alkan seçildiler. Divanın teşekkülünün ardından saygı duruşunda bulunularak kongre başlatıldı. Kongrede faaliyet raporunu görevi devretmek üzere olan Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül okudu. İkinci döneminin 3 yıllık icraatlarını anlatan Tolga Gül, Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni devir aldıkları Sedat Varan ve yönetiminden bir adım öteye götürmek için mücadele ettiklerini belirterek derneğin tüzükleri gereğince görev ve yetkileri doğrultusunda çalıştıklarını söyledi. Başkan Gül, Türkiye genelinde çok önemli çalışmalarda da bulunduklarını belirterek Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni Gazeteciler Mesleki örgütleri arasında Türkiye’de adından sıkça bahsedilen bir dernek haline getirdiklerini ifade etti. Başkan Gül, faaliyet raporunu okuduktan sonra Divan tarafından faaliyet raporu kongre üyelerinin oylarına sunularak ibra edildi. Aynı şekilde 2012-2013-2014 ve 3 aylık 2015 yılı bütçeleri ile gelecek 3 yıllık tahmini bütçe okunarak ibra edildi. Bütçelerin okunmasından sonra görevi bırakmakta olan Başkan Tolga Gül, konuşma yapmak üzere söz aldı.
Son genel kurulda son kez seçileceğimi söylemiştim, bugün bırakıyorum
Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevini tamamlamak üzere olan Tolga Gül, görevi devir etmeden önce son kez başkan olarak söz hakkı alarak konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Tolga Gül, Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ni bir adım öteye götürme adına 6 yıldır çalıştıklarını belirterek,  2012’deki son genel kurulda da söz verdiği üzere bu dönem aday olmadığını ifade etti. STK’larda ve bu tür görev yerlerinde uzun süre koltukta oturmanın doğru olmadığına inandığını ve de buna inandığı içinde yeniden aday olmadığını vurgulayan Başkan Gül, “ Ben son genel kurulda son kez başkan adayı olacağımı söyleyerek oy istemiştim. Ve o genel kurulda verdiğim sözü bugün yerine getiriyorum. Bizler gazeteciler olarak topluma örnek olmamız gerekir. Güzellikler içerisinde devir aldığım bu görevi yönetim kurulu üyelerim ile bugün güzellikler içerisinde devrediyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu tür görevler hizmet yarışı niteliği taşır. Bugün bizler yarışın bize düşen ayağını tamamlamış bulunmaktayız. İnanıyor ve güveniyorum ki; bizim devir aldığımız cemiyeti bir adım öteye taşıdığımız gibi yeni yönetime seçilecek olan arkadaşlarda bir adım öteye götüreceklerdir. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Ben ve yönetimim 6 yıl büyük bir onur ve gurur içerisinde görev yaptık. Cemiyetimizi tüm platformlarda en güzel şekilde temsil ettik. Başarılı dönemler geçirdik. Bundan sonra ki yönetimlerde inşallah bizden daha da başarılı olacaklardır. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuşarak bugüne kadar kendisine destek olan tüm üyelere ve yönetim kuruluna teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Konuşma alkışlarla karşılık buldu.
Tolga Gül’ün konuşmasının ardından Divan yeni yönetim kuruluna aday olan isimler için açıklamada bulundu. Divana tek liste sunuldu. Divan bu listeyi üyelerin oylarına sunarak oy birliği ile yeni yönetim kurulunun seçilmesini sağladı. Yeni yönetim kurulunun seçilmesinin ardından Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim kurulu başkanı olacak olan Zeki Alkan, yönetim kurulu adına teşekkür konuşması yaptı. Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin önceki başkanları Sedat Varan ve Tolga Gül’e teşekkür eden Zeki Alkan, yeni dönemde güzel hizmetlerde bulunmayı hedeflediklerini ve yapacakları çalışmalarla derneği bir adım daha öteye taşımaya çalışacaklarının sözünü vererek kendisine destek olan tüm katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra söz alan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel de aynı zamanda Ticaret Odası’nın yönetim kurulunda yer alan Zeki Alkan’ın Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olmasından da duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisine başarı temennisinde bulunduğunu ifade ederek konuşmasını gerçekleştirdi.

Görevi devreden Tolga Gül, Zeki Alkan ile birlikte basına poz verdi. Gündemin son maddesi olan dilek ve temenniler bölümü ile kongre tamamlandı. Kongre sonrasında; Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu asil üyeliklerine Zeki Alkan, Hüseyin Erer, Orhan Sevinç, Erkan Atasert ve Erdoğan Kör seçildiler. Denetim Kurulu asil üyeliklerine Tüncer Erer, Damla Tekin, Kezban Sevinç seçildiler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi