ARTIK ARTVİN’İN DE BİR TV KANALI VAR

Artvin’in yıllardır özlem çektiği televizyon kanalı Artvin Kafkasör TV Türksat 4A uydusundan 12685 / H / 30000 frekansıyla test yayın hayatına başladı.

ARTIK ARTVİN’İN DE BİR TV KANALI VAR
ARTIK ARTVİN’İN DE BİR TV KANALI VAR Turgay Özgöz

Artvin’in yıllardır özlem çektiği televizyon kanalı Artvin Kafkasör TV Türksat 4A uydusundan 12685 / H / 30000 frekansıyla test yayın hayatına başladı.

Artvin Belediyesi Marina Sosyal tesisleri Artvin Sofrasında düzenlenen akşam yemeğinde, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin’e televizyon kurma çalışmasını yürüten ekiple Artvin’de ki basın mensuplarını bir araya getirmek için toplantı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Yenilen akşam yemeği ardından açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Geçen yıl Kafkasör Festivali’nde Ulusal Medyadan 40’a yakın basın mensuplarını getirdiklerini ve bir haftalık süre içerisinde Artvin’in tüm güzelliklerini basın mensuplarına göstererek Artvin’i gazetelerine dergilerine televizyonlarına taşımlarını isteyip bunda da oldukça başarılı olduklarını söyledi.

Çok sayıda dergi gazete ve televizyonda Kafkasör Festivali ile ilgili yazı ve haberlerin yayınlandığını kaydeden Kocatepe “Artvin Karadeniz’de eşi olmayan kendine has; boğa güreşleri, Kafkasör Yaylası, Barajları, Karagölleri, Hatila Vadisi gibi marka değeri olabilecek değerleri olan bir il. Ama bunları dünyaya tanıtabilecek bir televizyonumuz bile yok. Fatih Yılmaz kardeşim çıktı TV kurma işini üstlendi. Belediye olarak maddi yardımda bulunmadık bulunmamız da doğru olmazdı. Bizim işmiş televizyonculuk değil. Bizim zaten bir web TV’miz var. Biz istedik ki bir kardeşimiz hemşerimiz bir TV kursun herkeste ona bir katkı koysun. Test yayına başladı. Ben Fatih Beyi Artvin basınıyla bir ara getirdim. Strateji belirlenir ekip kurulur, belediye olarak de bazı konularda teknik destek sağlarız. Ben iki ipin ucunu bir araya getiriyorum ve aradan çekiliyorum” diye konuştu.

 

ArtvinKafkasörTV-testyayın-2Kanal kurucusu Ekonomist ve aynı zamanda Televizyon işletmeciliği yapan ve aslende Artvinli olan Fatih Yılmaz, Artvin TV nin kuruluş amacının şehrin güzelliklerini dünyaya tanıtımı noktasında ve ilin turizmine katkı sağlamak için böyle bir televizyonu hayata geçirdiğini belirtti. Yılmaz, “Bizim İstanbul’da ortak Konsorsiyumun yaklaşık 20 tane televizyonumuz var. Türk filmini seyrettiğiniz kanalların birçoğu bizimdir. Bu kanalların bir tanesinin ismini Artvin Kafkasör TV yaptık. Ama bu işin en kolay kısmı. Ama artık bir şehri temsil ettiği için aynı zamanda bunun için iyi bir şekilde dolması gerekiyor. Bu sebepten ötürü hem kanalın işletmesinin yapılması noktasında basın mensubu arkadaşlarımızın ciddi katkısına ihtiyacımız var hem de arşiv ve geçmişte elde edilmiş görüntülerin bizimle paylaşılması kanalın doldurulması doktasın da çok ciddi kaynak ihtiyacımız var.
Bunlar olabildiği sürece kanalı yürüte bilir veya davam ettire biliriz yoksa hiç kimse oturum programı sabahtan akşama kadar seyretmez, hiç kimse eğlence programını sabahtan akşama kadar bunların hepsi çok iyi biliyorsunuz ki bunlar dolgu maddeleridir. Artvinliyim dediğiniz zaman bir çok illerde okumuş ve güzel yörenin insanı imajı vardır. Bu imajı turizme döndürüp insanları buraya getirmek bu bölgeye katkı sağlamamayı misyon olarak edinmeyi istiyoruz.” dedi.

Bir kanaldan neler beklersiniz onları duymak isterim diyen Fatih Yılmaz tek tek basın mensuplarının fikirlerini de aldı.

Artvin Kafkasör TV’ye yayın hayatında başarılar dileriz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi