Ordu'da Köylere İnen Domuzlar İçin Sürek Avı

Ordu'nun yüksek kesimlerinde kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan yaban domuzları köylere indi.

Ordu'da Köylere İnen Domuzlar İçin Sürek Avı
Ordu'da Köylere İnen Domuzlar İçin Sürek Avı Hayrettin Yavuz
Ordu'nun yüksek kesimlerinde kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan yaban domuzları köylere indi. Kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği  bölgede avcılar yaban domuzları için sürek avı başlattı.

 

Ordu'nun yüksek kesimlerinde geçen hafta etkili olan kar yağışı ve soğuk hava ormanlardaki yaban domuzlarını da olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği ormanlık alanlarda yiyecek bulamayan yaban domuzları sürüler halinde köylere inmeye başladı. Altınordu İlçesi'nin 750 rakımlı Gerce ve Bahariye köylerinde avcılar av tüfekleri ve köpeklerle sürek avı düzenledi. 5'er kişilik grup halinde 70 santimlik karda yürümekte zorluk çeken avcılar, domuz sürüsünün ortasında kalınca zor anlar yaşadı. Avcılar sarp yamaçlardan oluşan ormanlık alandaki avda domuzların 7'sini vurdu.

KAÇANLAR DAHA ÇOK

Avcılardan Bahattin Uzun ormanlık alanda kar kalınlığının 1 metreyi geçtiğini ve aç kalan yaban domuzlarının köylere kadar inerek köylüler için tehlike oluşturduğunu belirterek, "Yaban domuzları yazın köyde fındık, patates ve mısır tarlalarına zarar veriyor. Kış geldi ormanda aç kaldılar, köyde kar kalınlığı 1 metreden fazla. Biz de geçen hafta sonunu avla değerlendirdik, vurduğumuz domuzlar var ama kaçanlar daha çok" dedi. - Ordu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Macahel'de kış
Macahel'de kış
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi
Uydudan yayın yapan Tv52 yerel televizyonunun binası mühürlendi